Administration

  • Principal Kim Jackson Main Office
  • Assistant Principal Suzanne Jacobs Room 313C
  • ECE Coordinator Brittany Oliver Room 107
  • Administrative Officer Gloria Daisy Torrento-Del Cid Main Office
  • Business Manager Alicia Campbell Main Office
  • Afterschool Coordinator Lisa Kirkpatrick Main Office
  • Cafeteria Manager Ms. D Cafeteria

Pre-K3

  • Amanda McCan Room 122
  • Jennifer Leehey Coyne Room 124
  • Alice Freedman Room 125
  • ESL Bonnie Gallion Room 107
  • ECE Aide Astryd Luna Room 125
  • ECE Aide Ashley Ballard Room 124
  • ECE Aide Desiree Lawley Room 122

Pre-K4

  • Dimuthu Mack Room 102
  • Brianna Kayton Room 111
  • Sarah Kim Room 109
  • ESL Bonnie Gallion Room 107
  • ECE Aide Sonia Solis Room 111
  • ECE Aide Glenda Lee Room 102
  • ECE Aide Kathryn Gillon Room 109

Kindergarten

  • Kendra Horton Rodgers Room 209
  • Tamara Clark Room 213
  • ESL Bonnie Gallion Room 107
  • ECE Aide Sharma Burroughs Room 209
  • ECE Aide Laura Benitez Room 213

First Grade

  • Jarreau Barnes Room 203
  • Jenelle Diljohn Room 201
  • ESL Fabiana Duarte Room 307

Second Grade

  • Gillian Page Room 314
  • Kirsten Wosleger Room 315
  • ESL Claire Sontag Room 307

Third Grade

  • Lasonya Jackson Room 308
  • Stacie Dunlap Room 304
  • ESL Shuzhi Guo Room 307

Fourth Grade

  • Brittany McAllister Room 310
  • Morgan Werner Room 312
  • ESL Jimmie Roberts Room 307

Fifth Grade

  • Bita Missaghi Room 300
  • Elaine Gold Room 302
  • ESL Lauren McMahon Room 307

School-Wide Instructors

  • Math Coach Cory Coward Room 313C
  • Music Sharmaine Chamberlain Room 202
  • Art Terry Thomas Room 210
  • Spanish Jose Martin
  • Health/PE Terrence Chavis Room 215
  • Health/PE Shaquanda Gainey Room 311
  • Librarian Karen Spern Room Library
  • Reading Support Althea Smith Room 205
  • School Counselor Liz Maldonado Room 313B
  • School Psychologist Tonja Dupree Room 100A
  • Social Worker Erika Braswell-Wright Room 100A
  • Speech Anna Camille McKelphin Room 100B
  • Occupational Therapist Ester Goldman Room 100C
  • Nurse Nurse Elizabeth Health Suite
  • Custodian (Foreman) Joey Abney
  • Custodian Edwin Algarra
  • Custodian Donald Dewitt

Special Education

  • (Resource) Gereon Pineda Room 214
  • (Resource) Michelle Sabatini Room 214
  • (Resource) Bonita Spurgeon Greene Room 301
  • (ID) Carey Cohen Room 212
  • Aide (Inclusion) Tanae Garner
  • Aide Tswana Edgerton Room 108
  • Aide (ILS) Kiela Outlaw Room 212

Autism

  • (Preschool) Kristen Brown Room 127
  • (Primary) Kelsey Skjei Room 108
  • Kelly Costello Ireson Room 309
  • SPED Aide Rosalind Jones Room 108
  • SPED Aide Antwaunya Stephenson Room 108
  • SPED Aide Connie Guevara Room 127
  • SPED Aide Tyrone Freeman Room 309
  • SPED Aide Shantana Rhea Room 309